Projektowanie wnętrz: pomoc projektanta

Projektowanie wnętrz: pomoc projektanta

Aranżacja wnętrz, czy to w nowo zakupionym mieszkaniu, czy po gruntownym remoncie starego, dla wielu osób stanowi prawdziwe wyzwanie. Nie każdy posiada zmysł estetyczny i wyobraźnię przestrzenną, nie każdy też umie pracować koncepcyjnie, wykorzystując jednocześnie specjalistyczną wiedzę. Chcąc mieć pewność, że efekty zmian będą zadowalające, warto skorzystać z doświadczenia profesjonalnego projektanta wnętrz z Torunia.


projekt holu w domu
projekt holu

Projektowanie wnętrz – dlaczego warto zdecydować się na pomoc profesjonalnego projektanta?

Choć popularne programy telewizyjne i kolorowe czasopisma przybliżyły społeczeństwu zawód projektanta wnętrz, wśród wielu ludzi wciąż pokutuje przekonanie, że takie usługi są poza ich zasięgiem. Automatycznie odrzucają myśl o skorzystaniu z konsultacji projektanta, wyobrażając sobie, jak dużych kosztów musi to wymagać i jak wiele pochłonie czasu. Niektórzy twierdzą wręcz, że projektanci pracują jedynie nad dużymi, przestronnymi mieszkaniami w luksusowych apartamentowcach lub rezydencjach. Nie jest to prawdą.

Oczywiście, zaprojektowanie wnętrz zwiększa koszt całej inwestycji, jednak długofalowo może przynieść wiele korzyści. Gdy sami wybieramy meble i wyposażenie, często po jakimś czasie odkrywamy, że są mało funkcjonalne, nie pasują do naszych potrzeb i stylu życia. Tymczasem doświadczony specjalista, po przeprowadzeniu z nami konsultacji i dokładnym obejrzeniu mieszkania, jest w stanie ocenić, jakie rozwiązania się w nim sprawdzą, a jakich lepiej będzie unikać.


Wsparcie profesjonalisty

Kiedy urządzamy nowe mieszkanie, chcemy by było komfortowe, przytulne i jednocześnie wyglądało stylowo. W praktyce realizacja tego planu często okazuje się trudniejsza niż zakładaliśmy. Przeglądamy dziesiątki inspiracji, przemierzamy kilometry po sklepowych ekspozycjach, w końcu nawet znajdujemy meble, które nam się podobają… i mamy problem z połączeniem ich wszystkich w spójną, funkcjonalną aranżację. Właśnie takich sytuacji pomaga uniknąć projektant wnętrz.

Projektanci to często osoby, dla których zawód stanowi jednocześnie pasję. Łączą one wyczucie, “oko do detali” ze specjalistyczną wiedzą. Swoją pracę zaczynają od pobrania wszystkich wymiarów mieszkania przy pomocy nowoczesnych, laserowych mierników oraz od  zmierzenia instalacji elektrycznych. Następnie, po konsultacjach z domownikami przygotowują wstępne wizualizacje projektów.

Projektowanie wnętrz Toruń – meble idealnie dopasowane do Twoich potrzeb

Projektowanie wnętrz okazuje się szczególnie przydatne w przypadku małych lokali i wybranych pomieszczeń o nietypowym kształcie, w których optymalnie zagospodarowanie przestrzeni sprawia problem. Warto pamiętać o tym, że kontaktując się z biurem projektowym, nie trzeba zlecać kompleksowego projektu całego mieszkania. Można skupić się tylko na jego części.

Biuro projektowe Santiago Design w Toruniu zanim przygotuje propozycje aranżacji, zawsze najpierw rozmawia z klientami o ich oczekiwaniach, starając się poznać styl życia każdego z członków rodziny. Następnie przedstawia swoje propozycje w ramach ustalonego budżetu. Pozwala to już na samym początku przewidzieć koszty projektu, wykonania aranżacji i uniknąć  nieprzyjemnych niespodzianek.