Projektowanie mieszkania – zadanie dla specjalistów

Projektowanie mieszkania – zadanie dla specjalistów

Projektowanie wnętrz mieszkalnych? Co może być w tym trudnego – myślą często osoby, które to zadanie mają jeszcze przed sobą. Kiedy jednak trafiają w środek chaosu związanego z wyborem mebli, wykończeń i dodatków, szybko tracą pierwotny zapał i zrażają się kolejnymi popełnianymi błędami. To moment, kiedy uświadamiają sobie, na czym polega wartość pracy projektanta. Okazuje się, że we wnętrzach połączenie estetyki, funkcjonalności z korzystną ceną jest prawdziwym wyzwaniem wymagającym często specjalistycznej wiedzy.


Projektowanie wnętrz mieszkalnych, dobranych indywidualnie

Dom, mieszkanie to idealna przestrzeń, by wyrazić siebie. Podobnie jak ubranie i wygląd jest w stanie wiele powiedzieć o tym, kim jesteśmy, dlatego przy urządzaniu jego wnętrz zawsze miejmy na uwadze swoje upodobania. 

Oczywiście, łatwiej powiedzieć, niż zrobić – zakup dobrze dobranych, trwałych mebli i dekoracji często przysparza wielu problemów. Zwłaszcza zestawienie wszystkiego tak, by tworzyło spójną całość, okazuje się nie lada wyzwaniem. Dlatego, w kwestii projektowania wnętrz mieszkalnych warto zaufać specjaliście, który trendy zna od podszewki. To osoba zorientowana w świecie designu i po poznaniu naszych preferencji z pewnością wskaże odpowiednie rozwiązania.

Projektowanie mieszkania a uniwersalne zasady

Planując wystrój w stylu klasycznym, należy kierować się konkretnymi zasadami. Nieodpowiednio dobrane dodatki, odcień drewnianych elementów, styl mebli, a nawet wykończenie podłogi, mogą zniweczyć cały planowany efekt. Jednak jeśli podczas projektowania mieszkania będziemy podążać za wskazaniami tej stylistyki, możemy stworzyć naprawdę niesamowitą przestrzeń, której nie powstydziłyby się branżowe czasopisma.

Nieco więcej swobody mamy przy urządzaniu wnętrz loftowych, industrialnych i eklektycznych. Problem sprawia jednak znalezienie do nich oryginalnego wyposażenia, które nie powtarza ogranych trendów. Bardzo często najbardziej nietuzinkowe meble i dodatki tworzone są przez młode, niszowe firmy i nie zawsze jesteśmy w stanie sami na nie trafić. I tu również może przyjść z pomocą profesjonalista, który dzięki temu, że na bieżąco śledzi wydarzenia w branży, będzie w stanie przedstawić nam meble i dodatki idealnie wpisujące się w planowaną przez nas stylistykę.


Projektowanie wnętrz mieszkalnych – względy ergonomiczne

Podczas profesjonalnego projektowania mieszkań szczególny nacisk kładzie się względy praktyczne. Na rozmieszczenie wyposażenia wpływają nie tylko wymogi konkretnego stylu, ale również techniczne aspekty pomieszczeń. Elektryka, oświetlenie, pozostałe instalacje, wymiary – wszystko to jest brane pod uwagę przez projektanta, dzięki czemu powstają projekty niezwykle funkcjonalne.  Zasady projektowania mieszkań dla rodzin z dziećmi różnią się od reguł projektowania wnętrz mieszkalnych dla par czy osób starszych. Mieszkanie to przestrzeń, która musi być jak najbardziej przyjazna użytkownikowi. Poruszanie się, korzystanie z jej udogodnień, a nawet sprzątanie – powinny być maksymalnie ułatwione. Istnieją rozwiązania, niezwykle ergonomiczne i nowoczesne, które odkryjemy dzięki konsultacjom z projektantem.

Jak przebiega współpraca z projektantem?

Każdy projekt przygotowywany jest zgodnie z wytycznymi klienta, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu na temat jego oczekiwań, upodobań, nawyków. Następnie przedstawiana jest przejrzysta wizualizacja, dzięki której dowiemy się, jak wielki potencjał kryje się we wnętrzu naszego domu. Po ustaleniu wszelkich szczegółów projekt jest realizowany i powstaje przestrzeń idealnie dopasowana do potrzeb mieszkańców – bezpieczny azyl, ulubione miejsce pracy i odpoczynku.

Warto skontaktować się z profesjonalistą, który do projektowania podchodzi z pasją, a klientów traktuje indywidualnie i z szacunkiem. Dobrym rozwiązaniem może okazać się Santiago Design.