Oświetlenie w stylu loftowym… czyli jakie?

Oświetlenie w stylu loftowym… czyli jakie?

Osoby, które zgłaszają się do projektanta wnętrz, kładą największy nacisk na różne elementy wykończenia czy wyposażenia domu albo mieszkania. Trudno jednak wyobrazić sobie efektownie wykończone pomieszczenia bez zastosowania oświetlenia, które w zależności od potrzeb skutecznie rozjaśni salon lub sypialnię albo stworzy intymny, wyjątkowy klimat. Jednym ze stylów oświetlenia, które z pewnością warto wziąć pod uwagę, wykańczając dom, jest styl loftowy. Czym się charakteryzuje i w jakich wnętrzach się najlepiej sprawdzi?

Czym jest styl loftowy i po czym go rozpoznać? 

Często zdarza się tak, że osoby, które odwiedzają naszą pracownię architektoniczną wnętrz w Toruniu, słusznie zauważają, że styl loftowy wrócił do łask i coraz więcej osób decyduje się na wykończenie mieszkania właśnie w ten sposób. Warto o nim wiedzieć przede wszystkim, że charakteryzuje się minimalistycznymi wnętrzami, a ściany zwykle są wykonane z surowego betonu albo cegieł.

Tego rodzaju wnętrza często są porównywane do tak zwanego pofabrycznego klimatu, jednak klimatyczne dodatki sprawiają, że prezentują się naprawdę wyjątkowo. Warto też wspomnieć, że w takich domach czy mieszkaniach można zobaczyć przede wszystkim surową i neutralną kolorystykę, a nierzadko elementami dekoracji są widoczne rury, kable czy instalacje elektryczne.

Jakie oświetlenie najlepiej się sprawdza w loftowych wnętrzach? 

Zapewnienie optymalnego oświetlenia i uzupełnienie wystroju to niewątpliwie najważniejsze funkcje, które pełni oświetlenie we wnętrzach wykończonych w stylu loftowym. Nierzadko zdarza się tak, że w pomieszczeniach znajdują się efektowne, duże lampy, które świetnie się komponują z pozostałymi elementami wystroju. Jeśli natomiast chodzi o konkretne modele, które będą do nich pasować, to są to na przykład lampy na belce drewnianej, które zdecydowanie nawiązują do stylu industrialnego, ponieważ są minimalistyczne, a jednocześnie designerskie.

Dobrym pomysłem będzie też inwestycja w modne lampy druciane o ażurowej konstrukcji albo metalowe lampy z kloszem, które można bez problemu dopasować do wymiarów pomieszczenia czy potrzeb domowników. Najlepiej prezentują się w kuchniach czy jadalniach, jednocześnie zapewniając optymalne oświetlenie stołu.