Nowoczesna kuchnia z jadalnią – jak zaaranżować przestrzeń?

Nowoczesna kuchnia z jadalnią – jak zaaranżować przestrzeń?

Do pomieszczeń, w których każdy z nas spędza stosunkowo dużo czasu, możemy zaliczyć przede wszystkim kuchnię. Właśnie dlatego projektując ją, warto zwrócić uwagę na to, aby była funkcjonalna, a przy tym estetyczna. W ostatnich latach na popularności coraz bardziej zyskują kuchnie, które są połączone z salonem.

kuchnia z salonem

Aranżacja takiego wnętrza to niemałe wyzwanie, ponieważ należy pamiętać, że goście będą widzieli, co się dzieje w przestrzeni roboczej, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, na co architekci wnętrz zwracają uwagę, tworząc projekty wnętrz, w których kuchnia jest połączona z jadalnią.

Najważniejszy element każdej jadalni, czyli stół 

Chcąc zaaranżować nowoczesną kuchnię z jadalnią, najpierw warto się zastanowić, czy serce tego pomieszczenia, czyli stół, ma się znaleźć pomiędzy tymi dwiema strefami, czy może przynależeć do jednej z nich. Wówczas w zależności od upodobań i dostępnej przestrzeni można się zdecydować na kuchnię z jadalnią albo kuchnię i salon z jadalnią. Niezależnie od wybranego rozwiązania, jednym z najważniejszych elementów projektu wnętrz, jest niewątpliwie stół. W każdej przestrzeni kuchennej, w tym także w nowoczesnej sprawdzi się drewniany stół, który jest nie tylko trwały, ale również elegancki. Poza tym dzięki drewnu pomieszczenia stają się klimatyczne i przytulne. Do mniejszych pomieszczeń lepiej wybrać okrągły stół, natomiast w większych doskonale sprawdzi się prostokątny.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, projektując nowoczesną kuchnię z jadalnią? 

Stół to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów, na które warto zwrócić uwagę, aranżując salon, który ma być połączony z kuchnią. Niezwykle ważną kwestią jest rozmieszczenie oświetlenia. Dobrze, jeśli przestrzeń zostanie wyposażona w co najmniej dwie lampy górne – jedna powinna znaleźć się nad stołem, a druga w strefie gotowania. Oprócz tego projektując kuchnię z jadalnią, trzeba też zadbać o to, aby przestrzeń była ze sobą spójna. Mowa tutaj przede wszystkim o zastosowaniu podobnej kolorystyki. Chaos, jeżeli chodzi o motywy czy materiały wykończeniowe, sprawi, że zarówno goście, jak i domownicy nie będą się czuli dobrze, spożywając posiłki.