Niebanalne drzwi wewnętrzne – sprawdź trendy na 2019 rok

Niebanalne drzwi wewnętrzne – sprawdź trendy na 2019 rok

Odkąd pamiętam, po powrocie z każdej podróży wśród przywiezionych pamiątek zawsze pojawiały się zdjęcia drzwi. Skąd ta fascynacja? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Uwielbiam drzwi! Te majestatyczne, dostojne i te z łuszczącą się farbą, nadszarpnięte zębem czasu. Zachwyca mnie ich mniej lub bardziej oczywiste piękno… Mami tajemnica, którą kryją za sobą.

Pomysł stworzenia własnego salonu z drzwiami chodził za mną od dawna. Dzięki pomocy i zaangażowaniu kilku osób udało się zrealizować to marzenie. Prace nad sklepem stacjonarnym trwały kilka miesięcy.

Coś, co wydawało się nierealne, nagle się urealniło! W październiku otworzyłam salon z drzwiami EURO DOOR i SIMPLE DOOR.

Kilka słów o obowiązujących trendach wnętrzarskich

Trzy mocne trendy to minimalizm, styl skandynawski i eklektyczny. Coco Chanel mawiała: „Prostota jest kluczem do prawdziwej elegancji”. Jak jej słowa przełożyć na język wnętrz? Drzwi o prostej stylistyce idealnie odnajdą się we wnętrzach minimalistycznych i skandynawskich. Od koncepcji wnętrza będzie zależało czy chcemy, aby drzwi były w jednolitym kolorze czy postawimy na nieprzewidywalny rysunek drewna.

Wnętrza minimalistyczne i te w stylu skandynawskim cechuje spokojna kolorystyka i prostota. Brak w nich zbędnych elementów dekoracyjnych, za to główny akcent położony jest na wysoką jakość materiałów i wykonania. Poniżej modele drzwi do wnętrz minimalistycznych z kolekcji EURO DOOR:

Skandynawowie bardzo cenią naturę. Oprócz drzwi w bielach i szarościach, do wnętrz w stylu skandynawskim pasują więc proste drzwi z rysunkiem drewna. Styl skandynawski dopuszcza też łączenie starych elementów z nowymi. W takich wnętrzach bardzo dobrze będą wyglądały drzwi klasyczne. Poniżej moje ulubione modele drzwi do wnętrz skandynawskich z kolekcji SIMPLE DOOR:

Wnętrzami eklektycznymi nie rządzą żadne reguły. Ważne jest za to wyczucie i umiejętność łączenia różnych elementów ze sobą. W zależności od koncepcji wnętrza, możemy zastosować drzwi klasyczne lub proste. Poniżej dedykowane modele z kolekcji EURO DOOR: