Blog SANTIAGO DESIGN

Estetyczne i funkcjonalne zaaranżowanie małego salonu to spore wyzwanie. Jest jednak kilka praktycznych trików, które pozwolą ci stworzyć wnętrze, które zachwyci Twoich gości, a dla domowników będzie idealnym miejscem spotkań i odpoczynku.

Płytki to materiał wykończeniowy, który bezpośrednio wpływa zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność łazienki. Podczas dokonywania wyboru musisz zwrócić uwagę nie tylko na ich podstawowe parametry, m.in. ścieralność czy nasiąkliwość, ale również walory wizualne, w tym nie tylko kolor, ale i strukturę powierzchni. Matowe czy z połyskiem — jakie płytki wybrać do łazienki? W tym wpisie podzielimy się kilkoma wskazówkami.

Styl glamour zrodził się w latach 30. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Jest on połączeniem nowoczesności i klasycznych rozwiązań stylu rokoko. Już sama nazwa w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza blichtr, urok, błysk i splendor. Wnętrza urządzone w tym stylu kojarzą się zatem z przepychem i luksusem. Wyróżnia je bogactwo wzorów, faktur i struktur z pozoru niepasujących do siebie elementów, które w połączeniu tworzą spójną i przemyślaną aranżację. Styl glamour jest odpowiedzią na minimalizm stylu skandynawskiego i od lat cieszy się popularnością wśród określonej grupy osób, które cenią sobie elegancję wnętrz stylizowanych na luksusowe apartamenty. Aranżacje pełne blichtru sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, niemniej jednak najczęściej wybiera się je do salonu lub sypialni.

Każdy z nas wie, że meble czy tkaniny to nie wszystko i tak naprawdę najważniejszy jest dobry dobór dodatków, które oddadzą charakter wnętrza i je dopełniają. Wbrew pozorom dodatki pełnią niezwykle ważną funkcję w każdym domu, gdyż to tylko za ich pomocą możemy zmienić całkowicie wnętrze. Nie zawsze uniwersalne wzory, kolory czy też faktury sprawdzą się idealnie. Czasem bowiem warto przełamać klasyczne wnętrze nietuzinkowymi dodatkami.

Styl skandynawski w aranżacjach wnętrz cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż łączy w sobie naturalność z ciekawym wzornictwem, komfort z niebanalną elegancją, funkcjonalność z prostotą. Bezpośrednio nawiązuje do duńskiego pojęcia hygge, które opisuje stan wewnętrznej równowagi, bezpieczeństwa i szczęścia.

Współpraca z architektem wnętrz składa się z kilku etapów. Bardzo ważne są wstępne rozmowy z klientem, omówienie szczegółów, dokonywanie wstępnych szkiców, wizualizacji, wybór optymalnych rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych itd. Zwieńczeniem tych działań jest projekt wykonawczy. W tym wpisie podpowiemy, co taki projekt powinien zawierać.

Urządzanie pomieszczeń nie skupia się jedynie na poszukiwaniu funkcjonalnych rozwiązań. Równie ważny jest styl, niebanalna estetyka oraz elementy designu, które nadają pomieszczeniom nietuzinkowego...

Cegła to jeden z najstarszych surowców budowlanych. Dzięki wytrzymałości mechanicznej i odporności na wpływy atmosferyczne, już od czasów starożytnych była najczęściej wykorzystywanym materiałem...