3 inspiracje na białą łazienkę w stylu skandynawskim

3 inspiracje na białą łazienkę w stylu skandynawskim

Urządzanie łazienki wymaga chwili zastanowienia nad doborem wszystkich elementów wykończeniowych tak, aby tworzyły spójną estetyczną całość. Dobrze jest skorzystać z gotowych podpowiedzi jak to uczynić — wybierając łazienkę w stylu skandynawskim.

Czysta, prosta, elegancka

Styl skandynawski charakteryzuje się prostą formą, bazuje na materiałach naturalnych. Wyróżnia się neutralną kolorystyką wnętrza – dominują w nim takie odcienie jak biel, beż, krem czy pastele. Dość kluczowym w tym stylu wnętrzach są wyraziste wzory w np. dodatkach.

Pomysł na ceramikę w stylu skandynawskim

Urządzając łazienkę w stylu skandynawskim, możemy wybrać główny jeden obszar, który chcemy wyeksponować, a resztę elementów i akcesoriów dopełnić na zasadzie tła wpisującego się w paletę barw tego typu aranżacji. Idealnie odnajduje się w tym stylu biała ceramika łazienkowa, nierzadko w nowoczesnych wydaniach jak umywalki nadblatowe, kwadratowe, w kształcie misy. Do tego typu aranżacji dobrze prezentować się będą wanny wolnostojące, kabiny prysznicowe typu walk-in oraz podwieszane WC z zestawem podtynkowym.

Ściany w łazience w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim powinny być jasne odcienie na ścianach, ale chcąc przełamać nudę, warto to zrobić odpowiednia forma, fakturą, wzorem glazury w np. kolorze granatowym czy odcieniach niebieskiego. Dobrze prezentować się tu będą białe duże kafle lub biała cegiełka w połączeniu z płytkami imitującymi drewno, płytki w drobne, geometryczne wzory, jodełkę lub wzór patchworkowy.

Akcesoria łazienkowe w stylu skandynawskim

Chcąc utrzymać prostotę, wrażenie przestronności w łazienkach w stylu skandynawskim dobrze jest wprowadzić do wnętrz lustra — im większe, tym lepiej. Dobrym pomysłem będzie montaż luster odprawionych w czarne lub drewniane ramy, które na tle jasnych płytek dadzą efekt kontrastu. Te aranżacje kochają żywe rośliny zielone, obrazki w dużych ramach, plecione kosze na bieliznę czy nowoczesne lampy.